Зустріч з Б. Дячишином та А. Содоморою у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва. 23.03.2017 р. 6(10)-А клас.

23 березня у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва відбулася презентація книги Богдана Дячишина «Крихти живого часу Андрія Содомори». Крім автора, на зустріч зі школярами та працівниками бібліотеки завітав і сам професор Андрій Содомора.

Насамперед, кандидат технічних наук, член Української асоціації письменників Богдан Дячишин зазначив, що розум тренують читання, письмо і все, що спонукає до роздумів. За його словами, людина, яка не читає, не здатна творчо мислити і перетворюється на раба.

«Основна наша проблема в тому, що народ перестав думати… А знань, як і любові, забагато не буває», – говорить він.

Також автор зауважує, що цьогоріч виповнюється 55 років від виходу першої перекладеної книжки Андрієм Содоморою. Він переклав більш як 10 000 сторінок з грецької та латини.

Також Богдан Дячишин зауважує: «Книжка недаремно називається «Крихти живого часу Андрія Содомори». Сенека говорив: «Єдине, що нам належить – час, але і його у нас крадуть». Сьогодні його крадуть телевізори, комп’ютери. А Андрій Содомора дав просте і геніальне визначення часу:

Час – це те, що в ньому Вцілілій миті тій нема ціни Бо час – одлуння втрати: Він – це ми».

На презентацію книги був запрошений і сам Андрій Содомора – письменник, перекладач, професор Львівського Національного університету ім. І. Франка. Він поділився зі школярами своїми думками про те, як важливо читати, вчитися мислити.

«Завдання тих, хто пише, вчить – підтримувати у людей цікавість. Ще за часів античності говорили: жити – це мислити. Все інше – існування… Ми всі живемо у часі і з часом. І оці крихти живого часу й творять людину», – сказав він.

Дітям дуже сподобалася доброзичлива атмосфера під час презентації.