Міжнародний проект з обміну учнівською молоддю. (26.09.2014 – 03.10.2014р.

В рамках проекту з обміну учнівською молоддю між навчальними закладами м. Львова та Об’єднанням шкіл № 16 у м. Торунь (Польща) з 26 вересня по 3 жовтня 2014 р. учні 4-б класу побували в м.Торуннь. Під час свого перебування відвідали Козацькі могили в Александрові Куявському, де поховані інтерновані вояки УНРП. На могилах помолились, запалили лампадки, заспівали гімн – як годиться віддали шану. Мали зустріч з професором Омельяном Вішкою – магістром географії, доктором гуманістичних наук, публіцистом, перекладачем, співробітником Кафедри міжнародних відносин Університету М. Коперніка в Торуні (Польща), дослідником побуту полонених та інтернованих українців у таборах Польщі.Він також зробив нам екскурсіл в Чіхочінек – оздоровчо-відпочинковий комплекс.

Була цікавою екскурсія дітей у Музей писемництва і друкарства, в якому історію вони пізнавали через торкання до неї - у майстеркласі з виготоплення паперу, писання пером, друкування на 100-літній друкарській машині.

Взяли участь гімназисти в дебатах на тему «Переваги та загрози членства в Євросоюзі для України з досвіду Польщі». Інформацію для дебатів підготував консультант ROMD Вітольд Янков’як. Учасникам було цікаво – слухали, задавали запитання, дискутували між собою. Найактивнішими були Юстя Синишин, Павло Московченко, Соломія Шуптар, Юлія Собко. Катя Гончар. За час перебування налагодили контакти з ровесниками та дізналися багато цікавих речей в рамках пізнання традицій та культури наших сусідів поляків.